Zpět

Mgr. Miroslav Kašný

hudebník, člen Filharmonie B. Martinů, krajský zastupitel

Vystudoval jsem Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze pod vedením doc. M. Škampy, člena Smetanova kvarteta. Po krátkém působení v Moravské filharmonii  Olomouc a ročním angažmá v uskupení Orquesta Sinfonica de Bilbao ve Španělsku jsem nastoupil na místo vedoucího skupiny viol ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně. Po celou svoji uměleckou kariéru jsem hrál v mnoha komorních seskupeních a s nimi i s filharmonií vystoupil na mnoha koncertech téměř ve všech zemích Evropy. Vyučoval jsem také na státní i církevní konzervatoři v Kroměříži.

Po 20 letech jsem nastoupil na místo ředitele Základní umělecké školy ve Zlíně, která měla jednu ze svých poboček i ve Fryštáku. Poté jsem byl dvě volební období náměstkem primátora Statutárního města Zlín. V roce 2016 jsem nastoupil na pozici člena Rady Zlínského kraje s kompetencemi v oblastech kultury, památkové péče, církví, mládeže a sportu. Odbor kultury pod mým vedením získal významné evropské dotace pro velké kulturní památky. Přes 25 let pracuji jako zastupitel města Zlína. Všechny své získané celoživotní zkušenosti v mnoha oborech teď rád využiji ve prospěch rozvoje Fryštáku a jeho obyvatel.

Jsem ženatý a s manželkou jsme vychovali tři děti. K mým zálibám patří turistika, práce na zahradě a hlavně kultura v nejrůznějších podobách.